cayicen135

Bizim için çayın da futbolun da demlisi makbuldür

transfer sezonu #1

Sezon ortasından beri Fenerbahçe'ye gelecekleri konuşulan iki oyuncunun transferi artık kesinleşti. Bekir'i devre arasında da istemişti Fenerbahçe, Gaziantepspor'un 6 ay sonra sözleşmesi bitecek oyuncu için astronomik bir bonservis istemesinden dolayı transfer sezon sonuna kalmıştı. Bonservis ödemeden Fenerbahçe Bekir'i kadrosuna kattı. Geçmişi parlak bir oyuncu. Yine de gözümün önünden gitmeyen Kemal Aslan ve Mahmut Hanefi örneklerini düşününce insan ister istemez büyük konuşmaktan kaçınıyor.

Bilica da bu sezon Sivasspor'u başarıya taşıyan defansif anlayışın en önemli parçasıydı. Türkiye için gayet iyi bir stoper, Avrupa'daki performansını da göreceğiz. Alex ve Carlos'un yanına frikikler için bir aday daha eklenmiş oldu Bilica'nın gelişiyle. Bilica'nın bonservis bedeli için ise Yasin Çakmak ve 3 tane kiralık oyuncu verecek Fenerbahçe. Yasin Çakmak'ın kaybedilişine açıkçası üzüldüm. Türkiye'deki kalburüstü savunma oyuncularından biri gözümde Yasin. Kaldı ki Yasin'i verip onun yerini doldurmak için Bekir'i almak Fenerbahçe'de nasıl bir fark yaratacak anlamış değilim. Servet Çetin'inkine benzer bir senaryoyu izlememiz çok muhtemel bence. Yasin'i iyi geçireceği bir sezonun ardından Galatasaray, Beşiktaş ya da Trabzonspor'da görebiliriz bir sonraki sene.

Selçuk Şahin'le de sözleşme yenilenmiş. Anlaşma şartlarını bilmiyorum ama eğer Selçuk'un sene içinde istediği şartlarda bir sözleşme imzalandıysa yazık olmuş.

Yurt içinde yapabileceği transferin önemli kısmını bitirdi Fenerbahçe. Bundan sonra mevcut kadroda beğenilmeyen yabancıların durumu ve yerine gelecekleri bekleyeceğiz.

0 yorum:

İzleyiciler